MÜŞTERİ DESTEK | YARDIMÜYELİK İŞLEMLERİ

Üyelik bilgilerinizi güncellemek için "Hesabım" sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Üyeliğinizi kalıcı olarak iptal etmek(silmek) için Hesabım sayfasında Üyelik Bilgilerim sekmesindeki "Üyeliğimi Sil" butonunu kullanabilirsiniz. Bu işlemi yapmakta sorun yaşıyorsanız eğer üyelik iptali işlemini sizin yerinize bizim gerçekleştirmemiz için üyeliğinize kayıtlı e-posta adresinizden [email protected] adresine üyelik iptali başlıklı bir e-posta gönderebilirsiniz. İlgili ekibimiz talebinizi 7 iş günü içerisinde değerlenidirip gerçekleştirecektir.

Şifrenizi unutmanız durumunda "Üye Giriş" sayfasında yer alan "Şifremi Unuttum" bağlantısına tıklayabilirsiniz. Hesabınıza ait e-posta adresini yazdıktan sonra güvenlik kutucuğunu doldurarak tekrar şifre talebinde bulunabilirsiniz.
SİPARİŞ TESLİMAT

Siparişinizin durumunu;
- Üye girişi yaptıktan sonra, ana sayfada sağ üst köşede bulunan hesabım ikonuna tıklayarak; "Siparişlerim" bölümünden,
-Siparişiniz kargo firmasına teslim edildiğinde size gönderilecek e-posta bilgilendirmelerinde yer alan "Kargo Takip Kodu"nuzla birlikte ilgili kargo firmasıyla iletişime geçerek veya websitesini ziyaret ederek, öğrenebilirsiniz.

Rahat ve kolay bir şekilde alışverişinizi hızlıca tamamlamanız için Kapıda Nakit ve Kapıda Kartlı ödeme hizmetimiz bulunmaktadır. Türkiye'nin her yerine Kapıda Ödemeli gönderim yapmaktayız.

*Kapıda ödeme hizmeti MNG KARGO ile vereceğiniz siparişlerinizde geçerlidir ve 9,99 TL tutarında hizmet bedeli talep edilmektedir.

Siparişlerinizdeki tüm ürünler hızlı kargo için uygunluk sağlıyorsa, siparişlerinizi 24 saat içerisinde ilgili kargo firmasına teslim etmek üzere hazırlıyoruz. Siparişinizde tedarik edilmesi gereken ürün/ürünler olması durumunda kargoya verilme sürelerinde değişkenlik olabilmektedir. Ürünlerin tahmini kargoya teslim tarihlerini ürün detay sayfasında beden seçimi yaptıktan sonra görebilirsiniz.

Kargo ücretleri vermiş olduğunuz siparişinizin taşımacılık bedeli olduğu için kapınıza teslim edilmesi veya şubeden teslim alınması ile ücret farkı oluşmamaktadır. Kapıda Ödeme siparişlerde kargo şubesinden ödeme yaparak aldığınızda da Kapıda Ödeme Hizmet Aracılık Bedeli tahsil edilmektedir.

Toptan alımlarınız ile ilgili detaylı bilgi alabilmek için WhatsApp Müşteri Hizmetleri numaramız +90 5525850552 VEYA 0850 8854323 NUMARALI MÜŞTERİ DESTEK HATTINDAN 'dan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Satışa sunulabilir ürünlerimizin stoklarının tamamı online mağazamız ile sınırlıdır. Başka bir stok veya mağaza stokları satışa sunulmamaktadır.
İPTAL İADE DEĞİŞİM

Mckanzie müşterisiyseniz değerlisiniz çünkü müşterilerimizin memnuniyeti ve beklentileri bizim için önemlidir bu nedenle ücretsiz iade güvenceniz bulunmaktadır. Ayrıca internet mağazamızdan aldığınız ürünlerde değişim hizmetimiz mevcut değildir.Herhangi bir nedenle siparişinizden memnun kalmazsanız, satın aldığınız ürün ya da ürünlerinizi, orijinal ambalajında, kullanılmamış ve etiketleri çıkarılmamış olması koşuluyla teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade işlemi için geri gönderebilirsiniz.

İade sürecinizi, hesabınıza giriş yaptıktan sonra "İade Taleplerim" alanından ilgili siparişe ulaşarak veya anasayfada bulunan "Kolay İade" sayfamızı ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz. İade işlemlerinizde "MNG KARGO" aracılığıyla '' 253407895 '' iade kodu ile şubelerden ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Değişim veya iade kargonuzu başka bir kargo firması ile göndermek isterseniz kargo ücretinin sizin tarafınızdan karşılanması gerektiğini unutmayınız.

Türkiye'den yapacağınız iade gönderilerinde Mng Kargo yu tercih ederseniz gönderim ücreti alınmamaktadır. Yurtdışından verdiğiniz siparişlerinizin değişim ve iade işlemleri tarafınıza aittir. Etiketi koparılmış, kullanılmış, tekrar satışa sunulamayacak şekilde zarar görmüş ürünlerin iade işlemi gerçekleştirilememektedir.

Hayır, mckanzie.com'dan yapacağınız alışverişlerinizde iade gönderdiğiniz ürünlerin satın almış olduğunuz tutarları size iade edilir. Satın aldığınız ürünlerin iade tutarlarından herhangi bir kesinti gerçekleşmez.

Ürünlerin size ulaşması amacıyla ödediğiniz Kargo Ücreti ve Kapıda Ödemeli siparişlerinizde tahsil edilen Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli iade edilememektedir.
ÜRÜN BİLGİLENDİRME

Mağazalarımız ya da internet üzerinden satın almış olduğunuz ürünler üzerinde "BAKIM ETİKETİ'' bulunmaktadır. Etiketlerdeki yönlendirmelere göre ürünlerinize bakım uygulayınız.

Giysi ya da ürünlerin bakımları genellikle ürünün içerik (elyaf tipi) bilgisine göre yapılabileceği gibi üzerine yapılmış ekstra tasarım/estetik/performans özelliklerine göre de değişkenlikler gösterebilmektedir. Bu doğrultuda etiketler ilave yönlendirmeler içerir ve bakımları bu şekilde yapılır.

Giysilerimizin / Ürünlerimizin mümkün olduğunca doğru yıkandığına dikkat edilmelidir.Zira fazla ya da yanlış yıkamaların hem ürünlerimize ve hem de çevremize zarar verdiğini unutmayalım. Giysiler / ürünler yıkanmadan önce renkleri ve ürün özelliklerine göre tasnif edilmelidirler.

Bu tasnif;
o Giysi / Ürünlerin hassasiyetine göre:
» Elde yıkanacaklar,
» Makinede Hassas programda yıkanacak olanlar ve
» Normal yıkamaya tabi olacak olanlar şeklinde yapılmalıdır.

Zira Yünlü, İpekli ya da üzerinde ağır el işçiliği, nakış ya da hassas baskı olan ürünler ile normal pamuklu ürünler bir arada yıkanmamalıdır.

o Giysi / Ürünleri renklerine göre:
» Beyazlar,
» Açık Renkliler ve Koyu Renkliler olarak uygulanmalıdır…

Farklı özellik ve renkteki ürünlerin birbirlerini lekeleyebileceği ya da deforme edebileceği unutulmamalıdır!

» Giysi / ürünleri yıkarken yeterince deterjan kullanılmalıdır, bilindiğinin aksine fazla deterjan ürünlerimizi daha temiz değil daha eski yapacaktır.
» Deterjan seçimi yıkamanın en önemli aşamasıdır, beyazlar ve renkliler için farklı deterjanlar seçmeniz tavsiye edilmektedir, zira ağartıcı içeren ve beyaz çamaşırların yıkanmasında kullanılan deterjanlar renkli ürünleri soldurabilecektir.
» Renkli giysilerin yıkanmasında ise colormatik deterjan kullanılması tavsiye edilmektedir.
» Özellikle yoğunlaştırılmış deterjanların ölçülerinde daha da dikkat edilmelidir, çünkü fazla kullanılan bu deterjanlar giysilerin çok kısa sürede solmasına ve yıpranmasına sebebiyet vermektedir.
» Unutulmamalıdır ki ürünlerin kullanma ve buna bağlı yıkanma ömürleri vardır. Bu sebeple ürünler çok kirlenmedikçe yıkanmamalıdır. Havalandırma ve fırçalama uygulamaları yıkamanın yerini alabilir.
» Çamaşır yıkarken makinenin gereğinden fazla doldurulmamasına dikkat edilmelidir, zira gereğinden çok doldurulan yıkamalarda ürünler yeterince temizlenememektedir. Diğer yandan, makineler az ürünle de çalıştırılmamalıdır. Az ürünle yıkama hem sarfiyata sebep olmakta hem de çevremize zarar vermektedir.
» Yıkama sıcaklıkları etiketlerde belirtilen değerlerce olmalıdır, bilinenin aksine düşük sıcaklıklarda da ürünler yeterince temizlenebilmektedir.
» Yüksek sıcaklıklarda yıkama ürünlerin kısa sürede yıpranmasına ve çekme ya da salma gibi problemlerin oluşmasına sebebiyet verebileceği unutulmamalıdır.
» Yıkama süreleri ise makine tipine göre tavsiye edilen en kısa sürede olacak şekilde seçilmelidir. Doğru yıkamanın yapılmasında Yıkama Süresi deterjan ve sıcaklık kadar önemlidir.
» Giysilerinizi / ürünlerinizi ters çevirerek yıkayınız.
» Giysilerinizin / ürünlerinizin iyice durulandığından emin olunuz, zira giysi üzerinde sabun tozu ya da deterjan kalıntıları bölgesel solmalara sebebiyet verebilecektir.
» Yıkama işlemi tamamlandıktan hemen sonra giysiler makineden çıkarılmalı ve tavsiye edilen yönteme göre kurutulmalıdır.
» Makine içinde uzun süre bekleyen farklı renklerdeki giysilerinizin birbirlerini lekeleyebileceği unutulmamalıdır
. » Yıkamada kullanılacak olan suyun sertliğinin çamaşırların iyi temizlenmemesine ve grileşmesine sebebiyet vermesi sebebi ile kullanım suyunun sert olmamasına dikkat edilmelidir, tavsiye edilen su sertliği Alman sertlik birimi 3 dH tan fazla olmamalıdır.
» Özellikle Renkli giysilerin / ürünlerin yıkanmasında ağartıcı kullanılmamasına dikkat edilmelidir, Mckanzie beyaz ürünlere de ağartıcı kullanılmamasını önermektedir, zira ağartıcı kullanılması hem giysilerin kullanım ömürlerini azaltmakta ve hem de çevreye zarar vermektedir, » Giysi / ürünlerinizin elde yıkanması tavsiye edildiğinde ılık ya da soğuk su ile yıkamaya dikkat ediniz.
» Elde yıkanacak giysilerin / ürünlerin yıkanmasına başlamadan önce sabun ya da deterjanın suda iyice çözünmüş olmasına dikkat edin, yıkama sonrasında iyi durulanmayan ürünlerin üzerlerinde kalabilecek sabun ya da deterjan kalıntıları giysinizin renginin solmasına sebebiyet verebilecektir.
» Giysilerinizi / ürünlerinizi yıkamadan önce varsa cırt bandını kapatınız, varsa düğmelerini ilikleyiniz ve varsa fermuarını kapatınız.
» Giysilerinizi / ürünlerinizi yıkamadan önce ürün üzerinde bulunan çıkartılabilir aksesuarları çıkartıp sonra yıkayınız.
» Giysilerinizin / ürünlerinizin aynı renk olan ayrılabilir parçalarını mümkün olduğunca beraberce yıkamaya dikkat ediniz, yıkamanın zamanla ürün üzerinde oluşturacağı eskime etkisi ile beraberce yıkanmayan ürünler farklı görüntülere sahip olabileceklerdir.
» Giysilerinizin / ürünlerinizin farklı renklere sahip olan ayrılabilir parçalarını mümkün olduğunca beraberce yıkamaya dikkat ediniz.
» Yıkandığında tüy verebilecek ürünleri tüy çeken ürünler ile yıkamamaya dikkat ediniz.

» Giysinizin bakım talimatında tavsiye edilen kurutma tipine göre giysinizi kurutunuz.
» Giysilerinizi / Ürünlerinizi doğrudan güneş ışığında kurutmayınız, doğrudan uzun süreli güneş ışınları ürünlerin renklerinin solmasına sebebiyet verebilecektir.
» Giysilerinizi / ürünlerinizi kalorifer veya ısıtıcıların üzerinde kurutmayınız, zira ürünün formunda bozulmalara sebebiyet verebilecektir.
» Yünlü veya yün karışımlı triko giysilerinizi / ürünlerinizi elle formunu düzelterek, düz bir yere sererek oda sıcaklığında kurutunuz, asarak kurutacağınız bu tür ürünler formun bozulmasına sebebiyet verebileceklerdir.

» Giysilerinizi / ürünlerinizi ütülemeye başlamadan önce Bakım etiketlerinde belirtilen sıcaklık seviyelerine göre sınıflandırıp düşük sıcaklıkta ütülenecek ürünler ile başlayınız.
» Giysilerinizin / ürünlerinizin daha iyi ütülenmesi için ürünlerinizi hafif nemli iken ütülemeye dikkat edin, hafif nemli ütüleme giysilerin yanmamasını veya parlamamasını sağlayacağı unutulmamalıdır.
» Giysilerinizi / ürünlerinizi tersten ütülemeye özen gösteriniz.
» Giysilerinizin / ürünlerinizin üzerinde bulunan baskı, nakış ve el işçilikleri olan bölgeleri tersten hassasça ütüleyiniz.
» Fermuarlı ürünlerde fermuarı ütülememeye dikkat ediniz.
» Giysilerinizde bulunan plastik etiketleri ütülemeyiniz.

» Mckanzie mümkün olduğunca yıkamalı ürünler imal ettirmeye çalışmaktadır.
» Bu nedenle; yalnızca yıkamaya uygun olmayan ürünler için (vatkalı, telalı ve hassas el işçiliğinin çok olduğu ürünler için) Kuru Temizleme tavsiye edilmektedir.
» Kuru Temizleme ibaresi olan giysilerinize / ürünlerinize kuru temizleme yaptırınız.
BAKIM SEMBOLLERİ